Пам’ятка длядітей- пішоходів
Коли ти йдеш по вулиці пішки, це означає, що ти - пішохід. Ходити по вулиці тобі дозволяється тільки по тротуарах, дотримуючись правого боку, щоб не заважати руху зустрічних пішоходів. Якщо тротуару немає, іди назустріч руху по узбіччю або краюдороги . Тоді не тільки водій бачить тебе здалека, але і ти бачиш машину, яка наближається. Для того, щоб перейти на іншу сторону вулиці, є певні місця і називаються вони пішохідними переходами. Вони позначені дорожніми знаками «Пішохідний перехід» та білими лініями розмітки «зебра». Якщо немає визначеного пішохідного переходу, ти можеш переходити вулицю на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч. Перш ніж перейти дорогу, переконайтеся в повній безпеці. Спинись біля краю проїзної частини, прислухатися, подивися ліворуч і, якщо немає машин, дійшовши до середини проїжджої частини, ще раз подивись направо, і при відсутності транспорту закінчи перехід. Дорогу потрібно переходити під прямим кутом і в місцях, де дорога добре проглядається в обидві сторони. Якщо на пішохідному переході або перехресті є світлофор, він покаже тобі, коли йти, а коли стояти і чекати. Червоне світло для пішоходів - стій, зелене - йди. Ніколи не переходь вулицю на червоне світло, навіть якщо машин поблизу немає. Як тільки загорілося зелене світло, не «кидайся» з тротуару на дорогу. Буває, що у машини несправні гальма, і вона може несподівано виїхати на пішохідний перехід. Тому переходити дорогу треба спокійно. Переходь, а не перебігай! Щоб не опинитисянадорозів аварійній ситуації, ти повинен розуміти, коли автомобіль стає небезпечним. Машина не може зупинитися миттєво, навіть якщо водій натисне на гальмо. Вона ще кілька метрів буде швидко рухатися подорозі. Так швидко, що не встигнеш зробити навіть кроку назад. Набагато безпечніше, якщо ти і водій бачите один одного здалеку. Тоді і він встигне загальмувати заздалегідь, і ти зможеш вчасно зупинитися. Головне правило безпечної поведінки - передбачати небезпеку. Уповільнювати крок, прислухатися, коли підходиш до арки чи рогу будинку - взагалі, до будь-якого місця, звідки може несподівано виїхати автомобіль. Грамотний пішохід ніколи не вибіжитьнадорогу, навіть якщо це місце для переходу. Він піде спокійно, тому що для водія, людина яка раптово вибігаєнадорогу– завжди є несподіванкою, і невідомо, чи зуміє водій з цією несподіванкою впоратися. Небезпечно грати поруч здорогою: кататисянавелосипеді влітку та на санчатах взимку. Знай правила безпеки пішоходів, не порушуй їх і навчись застосовувати у житті!
Пам’ятка длядітей-пасажирів
Коли ти їдеш у транспорті, то ти - пасажир. Здається, що нічого складного тут немає - сів і поїхав. Однак і для пасажира існують правила безпеки. На зупинці чекають громадський транспорт люди. Найбільш нетерплячі вискакують прямо на проїжджу частину. При цьому можна впасти під колеса автобуса. Що станеться далі, легко здогадатися. Тому, коли чекаєш на автобус або тролейбус, ніколи не стій на краю тротуару і не вибігає на проїжджу частину. Досвідчений пасажир не прагне в перший ряд, знаючи, що натовп може випадково виштовхнути його прямо під колеса. Заходь до транспорту через середні та задні двері, виходь - через передні. Не затримуйся, відразу проходь всередину салону. Не стій біля дверей та не заважай іншим людям. Крім того, це небезпечно, адже двері закриваються і відкриваються автоматично. Держись за поручні! У ситуації екстреного гальмування найгірше тим, хто не дуже добре може відреагувати на раптову зупинку - це хворі та люди похилого віку. Завжди поступатися їм місцем - це правило не тільки ввічливості, але й безпеки. Підготуйся до виходу заздалегідь, щоб не довелося поспішати. Вийшовши з транспорту, не поспішай. Особливо, якщо тобі потрібно перейти на іншу сторону вулиці. Навчи себе правилу: переходити вулицю лише тоді, коли транспорт відїде від зупинки. Якщо тобі ще немає 12 років, ти не маєш права їздити в легкових автомобілях на передньому пасажирському сидінні, тому що це місце - найнебезпечніше. А більш безпечне місце - за спиною водія. Якщо ти їдеш тут, при екстреному гальмуванні у тебе буде менше всього шансів серйозно постраждати. Перебуваючи в автомобілі, не заважай водієві, не відволікай його, пристебни ремінь безпеки.
Памятка длядітейвелосипедистів
За законодавством України керувати велосипедомнадорозідозволено з 14 років, мопедом - з 16 років. Однак навряд чи в 12 років дитина усвідомлює всю відповідальність, володіє певними здібностями і достатніми психофізіологічних якостями для самостійних поїздок в міських умовах.Дорогита вулиці міста не надто пристосовані для їздинавелосипеді. Що перш за все слід знати велосипедисту? Велосипедисти повинні рухатися тільки по крайній правій смузі, допускається рух по узбіччю, якщо це не створює перешкод пішоходам. Забороняється їздити по тротуарах і пішохідних доріжках, також перевозити вантаж, який виступає більш ніжнапівметра по довжині або ширині за габарити, або вантаж, який заважає управлінню. Неприпустимо керувати велосипедом, не тримаючись за кермо. Нінарамі, нінабагажнику велосипеда і мопеда не можна перевозити пасажирів. Окрім всього, придбайте спеціальні засоби захисту від травм. В даний час в продажу є захисні шоломи, накладкиналіктьові та колінні суглоби, звичайно ж, це не вирішить усіх проблем, але істотно знизить силу удару, що припадаютьнадані частини тіла при випадковому падінні. Варто пам’ятати, що всі велосипеди мають бути обладнані світлоповертачами.

Кiлькiсть переглядiв: 268

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.