Історія закладу освіти

Історія нашої школи розпочалася в далекому 1924 році, іменувалася Глухівська семирічна базова школа №2 і знаходилася вона в приміщенні колишнього пансіонату чоловічої гімназії збудованого в 1892 році коштом відомого глухівського мецената Ніколи Артемовича Терещенка.
У 1935 році школа була перейменова на Глухівську середню школу №2. Документи школи довоєнного часу не збереглися. З розповідей її колишніх вихованців встановлено, що до Великої Вітчизняної війни відбулося чотири випуски середньої школи.

Під час фашистської окупації Глухова (7.09.1924р. - 30.08.1943р.) в приміщенні школи працював німецький шпиталь. Багато випускників школи загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни, серед них і Герой Радянського Союзу Курлук Дмитро Миколайович. Після звільнення міста школа швидко була укомплектована учнями й вчителями, і вже 15 жовтня 1943 року розпочала свою роботу. Меблів не було, учні сиділи на наспіх зроблених зі старих дощок лавах, з наочності зберігся лише один старий глобус, діти писали на старих книгах та німецьких плакатах. Але незважаючи на такі важкі умови роботи школи, вчителі працювали самовіддано, бажання вчитися було великим, шкільний колектив відзначався великою згуртованістю.
З кожним повоєнним роком умови роботи в школі ставали кращими, але заклад весь час працював у дві зміни,у невеликому приміщенні навчалося 700-800 учнів. Вимоги до сучасної школи зростали, і було необхідне нове просторе приміщення. Батьківський комітет за підтримки місцевих органів влади порушив клопотання про побудову нової школи, будівництво школи було розпочато восени 1962 року будівельною організацією "Глухівхімбуд" (начальник М.І. Боярко, начальник будови В.Н. Волошин), за активної участі батьків, вчителів, учнів. Сучасна будівля школи була зведена в 1967 році, і вже 1 жовтня розпочала свою роботу. Заклад отримав назву "Глухівська середня школа №2 імені 50-річчя Великого Жовтня". У 1996 році був підписаний договір із Сумським політехнічним інститутом про відкриття на базі школи ліцейного класу. Упродовж 1997-2004 років школа була навчально-виховним комплексом: Глухівська загальноосвітня школа I-II ступенів №2-ліцей. 12 листопада 2004 року школу було перейменовано на Глухівську загальноосвітню школу I-III ступенів №2 Глухівської міської ради Сумської області.
За час існування сучасної школи відбулося 43 випуски, 97 випускників нагороджені золотими та 56 - срібними медалями за високі досягнення в навчанні. Педагогічний колектив школи знаходиться в постійному пошуку, упевнено крокує нелегкими освітянськими шляхами, з оптимізмом дивиться в майбутнє, що дозволяє з впевненістю сказати: історія школи продовжуєтся!
Кiлькiсть переглядiв: 580

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.