«Діти не читають, не хочуть читати...», — повторюють дорослі. Тому пропонуємо відвідати шкільну бібліотеку та ознайомитись з новими дитячими книжками, які спрямовані на популяризацію літератури серед дітей, — допомогти дітям відчути радість читання, навчити їх сприймати за допомогою слова «розумне, добре і вічне», зробити так, щоб потреба у читанні була складовою їхнього
духовного життя.

/Files/images/04-2023/2604.jpg


15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. До цієї дати у шкільній бібліотеці проведено годину вшанування "Солдат війни не вибирає".

/Files/images/02-2022/150210.jpg /Files/images/02-2022/150211.jpg


2 лютого у шкільній бібліотеці була презентована книжкова-ілюстративна виставка до Всесвітнього дня водно-болотних угідь. До бібліотеки завітали учні 4-б класу, де кожен з них висловив свою думку, щодо екологічного становища річок в нашій місцевості та по Україні. Результатом виставки стало те, що учні усвідомили важливість збереження екологічного стану річок та важливість чистої води для здоров'я.

/Files/images/02-2022/02023.jpg /Files/images/02-2022/02024.jpg


14 грудня день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. В шкільній бібліотеці проведено оглядову виставку "Трагічні сторінки Чорнобиля" , де учні ознайомилися з наслідками цієї аварії.

/Files/images/12-2021/14121.jpg /Files/images/12-2021/14122.jpg


З метою популяризації спадщини Григорія Сковороди, як символа української мудрості, 4 грудня 2021 року в шкільній бібліотеці відбулася книжкова виставка "Світ ловив мене, але не впіймав".

Учні ознайомилися з біографією та творчістю письменника.

/Files/images/bbloteka/сковорода.jpg


Годину трагічну шануємо разом...

Головне у діяльності шкільної бібліотеки по відзначенню чергової річниці Голодомору і вшанування пам'яті його жертв - донести правду сучасникам про цю трагедію.

Так, бібліотекар Ганна Суботіна підготувала та провела день пам'яті "Годину трагічну вшануємо разом". Учні дізналися про причини і наслідки цієї трагедії, переглянувши книжкову виставку.

/Files/images/11-2021/28111.jpg


Вчимось толерантному спілкуванню

/Files/images/11-2021/161123.jpg


Бібліотека відзначає день української писемності та мови.

/Files/images/11-2021/Новый точечный рисунок.jpg

З нагоди Дня української писемності ті мови, який щорічно відзначають 9 листопада, наша шкільна бібліотека пропонує переглянути матеріали книжкової виставки та презентацію, приурочені до пам'ятної дати.

/Files/images/bbloteka/09111.jpg


Шкільна виставка до дня народження Василя Сухомлинського.

28 вересня цікаво та захоплююче пройшла виставка до дня народження Василя Сухомлинського. Учні 1-4 класів із забоволенням відвідали бібліотеку та ознайомилися з життєвим і творчим шляхом письменника.

Змістовно проведено годину спілкування з використанням творчої спадщини В.О. Сухомлинського:"Людина починається з добра", "Що означає бути вихованою людиною", "Доброта-це краса людської душі". Шкільним бібліотекарем, з метою зацікавлення учнів до читання, виховання любові до книги та поваги до творчості відомого письменника , були проведені голосні читання його творів. На тематичній виставці представлені книги видатного українського педагога та письменника Василя Сухомлиеського, написані ним для вчителів, учнів та батьків.

/Files/images/bbloteka/1091.jpg /Files/images/bbloteka/1092.jpg


Шкільна виставка до дня народження Олександра Довженка .

10 вересня бібліотека Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. #2 організувала для своїх користувачів виставку "Співець зачарованої Десни" та бібліохвилинки, призначені видатному українському прозаїку, кінодраматургу Олександру Довженку. Дані заходи висвітлювали літературну, художню та кінематографічну спадщину видатного українця, дають уявлення про долю митця та його внесок у розвиток української і світової культури.

Великий талант кіномитця і письменника, новаторство в творчості, справжня глибина народності, надзвичайна працездатність, любов до природи і рідного народу, закоханість у Десну, Україну, Батьківщину і висока інтелегентність- усе це поставило Довженка в ряд найвидатніших митців і культурних діячів світу.

За своє творче життя О. Довженко поставив 14 ігрових і документальних фільмів, написав 15 літературних сценаріїв і кіноповістей, 2 п'єси, автобіографічну повість, понад 20 оповідань і новел, ряд публицистичних статей і теоретичних праць, присвячених питанням кіномистецтва, зокрема кінодраматургії, живопису, архітектурі. Його оповідання і новели "Ніч перед боєм", "Відступник", "Мати", "На колючому дроті", "Тринза", "Незабутне", п'єси "Потомки запорожців"і " Життя і цвіту" по праву стоять в ряду кращих творів нашої багатонаціональної літератури.

/Files/images/2021-2022/bbloteka/1.jpg

/Files/images/2021-2022/bbloteka/2.jpg

/Files/images/2021-2022/bbloteka/3.jpg


Без вас,поети,наступає тиша

Сьогодні, 19 березня, одній із найвідоміших українок сучасності виповнюється 91 рік. Ліну Костенко вважають генієм слова, "залізною жінкою" та живою легендою, а її біографія є прикладом для мільйонів українців та невичерпним джерелом мудрості. Її вислови надихають на зміни і змушують замислитися над вічними темами.

Учні 9-Б класу разом з Майбородою О.В. відвідали книжкову виставку в бібліотеці. Бібліотекар Курган Д.О. познайомила учнів з цікавими біографічним фактами письменниці,акцентувала увагу на мотивах її творчості. Учні були запрошені до діалогу: ділилися враженнями,ставили питання, обговорювали почуте.

Твори письменниці дають змогу кожному з нас відкрити для себе красу і силу людських почуттів.

/Files/images/bbloteka/19031.jpg

/Files/images/bbloteka/19032.jpg

/Files/images/bbloteka/19033.jpg


Всесвітній день письменника

Всесвітній день письменника (повна назва — Всесвітній день миру для письменника) — професійне свято, яке святкується 3 березня. На своїй сторінці у Фейсбук українська письменниця Лариса Ніцой ініціювала щорічне святкування Всесвітнього дня письменника в Україні. Долучилися до відзначення цього дня і внашому закладі..

Для учнів 1-А класу був проведений бібліотечний урок. Діти активно брали участь у вікторинах на знання казкових героїв, пригадували прислів'я та приказки про книгу, розплутували лабіринти казкових сюжетів. А також запам'ятали як правильно читати та оберігати книгу . В кінці заняття учні отримали почесні запрошення бути справжніми читачами бібліотеки.

/Files/images/bbloteka/03.031.jpg

/Files/images/bbloteka/03.032.jpg

/Files/images/bbloteka/03.033.jpg


ЦІКАВО!

Професія письменника з’явилася багато століть назад, але майстри слова отримали своє свято лише в 1986 році на засіданні 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу.

ПЕН-клуб – організація поетів-романістів. Назва організації –абревіатура, утворена першими літерами англійських слів Poets – поети, Essayists – нарисовці, Novelists – романісти. Цікаво, що абревіатура в даному випадку збігається зі словом pen – у перекладі з англійської – ручка. Організація заснована в Лондоні в 1921 році. Ініціатор створення даної структури – англійська письменниця Кетрін Емі Доусон-Скотт. Першим президентом Українського ПЕН-клубу був Микола Вінграновський. Багато років клуб очолював Євген Сверстюк, потім – Мирослав Маринович, Микола Рябчук. 17 грудня 2018 року новим президентом Українського ПЕН став письменник Андрій Курков

150 років від дня народження Лесі Українки

/Files/images/bbloteka/25021.jpg

Сьогодні виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки - української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури.

У бібліотеці Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №2 представлено виставку, що знайомить відвідувачів зі сторінками життя і творчості славетної поетеси.

Усе своє недовге життя поетеса боролася за консолідацію українського народу в політичну націю. Образ ідеальної землі, що Україною зветься, проходить через усю творчість Лесі Українки. Цей образ, ніби, спонукає українців усвідомлювати себе як націю, якій є за що боротися і є кому вірно служити - своїй Україні. Поет М. Рильський писав: «Коли б треба було окреслити творчість Лесі Українки одним словом, то найвідповідніше слово було б - боротьба». І саме Лесю Українку Іван Франко назвав «чи не єдиним мужчиною в українському письменстві».

Сьогодні не втратили своєї актуальності збірки поезій «На крилах пісень» (1893), «Думи і мрії» (1899), «Відгуки» (1902), поеми «Давня казка» (1893), «Одно слово» (1903), драми «Бояриня» (1913), «Кассандра» (1903-07), «В катакомбах» (1905), «Лісова пісня» (1911), «Тиша морська», «Мрії» та«Як дитиною, бувало…» та інші.

Ім`я Лариси Петрівни Косач-Квітки вписане навічно у золоту книгу української літератури та культури і стоїть в одному ряду з великими Тарасом Шевченком, Григорієм Сковородою, Іваном Франком.


/Files/images/bbloteka/nebesna_sotnya/нб1.jpg

/Files/images/bbloteka/nebesna_sotnya/нб2.jpg

/Files/images/bbloteka/nebesna_sotnya/нб3.jpg


20 лютого згідно із указом Президента України №69/2015 "Про вшанування подвигу учасників революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні" відзначається День Героїв Небесної Сотні. Вшановуючи пам'ять Героїв України, бібліотека Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 підготувала літературну виставку. Учні закладу освіти мали можливість ознайомитись з документальними фактами, фотографіями та спогадами учасників кривавих подій на Майдані.


/Files/images/bbloteka/nebesna_sotnya/нб4.jpg

Книжок багато не буває

Школярам подобаються гарні книги з ілюстраціями, а сучасної дитячої літератури у шкільній бібліотеці, на жаль, бракує. Тож ми дуже радіємо, коли є можливість поповнити художній фонд нашого закладу . Наймолодші школярі проявили активність і турботу про шкільну бібліотеку, не дивлячись на те,що тільки - но вивчили абетку, і завітали до бібліотеки з подарунками!

Дякуємо любі учні!

/Files/images/11/121212.jpg

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Бібліотека Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 пропонує переглянути матеріали книжкової виставки, приуроченої до пам'ятної дати.

На представлених матеріалах учні мали можливість познайомитись із спогадами учасників бойових дій, фактами , документальними фрагментами та фотографіями. До уваги відвідувачів також були представлені статті з газет і книги про війну в Афганістані.

Афганська війна залишила невиліковну рану в душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків.


Протокол вибору підручників для 4 класу

Протокол вибору підручників для 8 класу

Кiлькiсть переглядiв: 566

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.