Без вас,поети,наступає тиша

Сьогодні, 19 березня, одній із найвідоміших українок сучасності виповнюється 91 рік. Ліну Костенко вважають генієм слова, "залізною жінкою" та живою легендою, а її біографія є прикладом для мільйонів українців та невичерпним джерелом мудрості. Її вислови надихають на зміни і змушують замислитися над вічними темами.

Учні 9-Б класу разом з Майбородою О.В. відвідали книжкову виставку в бібліотеці. Бібліотекар Курган Д.О. познайомила учнів з цікавими біографічним фактами письменниці,акцентувала увагу на мотивах її творчості. Учні були запрошені до діалогу: ділилися враженнями,ставили питання, обговорювали почуте.

Твори письменниці дають змогу кожному з нас відкрити для себе красу і силу людських почуттів.

/Files/images/bbloteka/19031.jpg

/Files/images/bbloteka/19032.jpg

/Files/images/bbloteka/19033.jpg


Всесвітній день письменника

Всесвітній день письменника (повна назва — Всесвітній день миру для письменника) — професійне свято, яке святкується 3 березня. На своїй сторінці у Фейсбук українська письменниця Лариса Ніцой ініціювала щорічне святкування Всесвітнього дня письменника в Україні. Долучилися до відзначення цього дня і внашому закладі..

Для учнів 1-А класу був проведений бібліотечний урок. Діти активно брали участь у вікторинах на знання казкових героїв, пригадували прислів'я та приказки про книгу, розплутували лабіринти казкових сюжетів. А також запам'ятали як правильно читати та оберігати книгу . В кінці заняття учні отримали почесні запрошення бути справжніми читачами бібліотеки.

/Files/images/bbloteka/03.031.jpg

/Files/images/bbloteka/03.032.jpg

/Files/images/bbloteka/03.033.jpg


ЦІКАВО!

Професія письменника з’явилася багато століть назад, але майстри слова отримали своє свято лише в 1986 році на засіданні 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу.

ПЕН-клуб – організація поетів-романістів. Назва організації –абревіатура, утворена першими літерами англійських слів Poets – поети, Essayists – нарисовці, Novelists – романісти. Цікаво, що абревіатура в даному випадку збігається зі словом pen – у перекладі з англійської – ручка. Організація заснована в Лондоні в 1921 році. Ініціатор створення даної структури – англійська письменниця Кетрін Емі Доусон-Скотт. Першим президентом Українського ПЕН-клубу був Микола Вінграновський. Багато років клуб очолював Євген Сверстюк, потім – Мирослав Маринович, Микола Рябчук. 17 грудня 2018 року новим президентом Українського ПЕН став письменник Андрій Курков

150 років від дня народження Лесі Українки

/Files/images/bbloteka/25021.jpg

Сьогодні виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки - української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури.

У бібліотеці Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №2 представлено виставку, що знайомить відвідувачів зі сторінками життя і творчості славетної поетеси.

Усе своє недовге життя поетеса боролася за консолідацію українського народу в політичну націю. Образ ідеальної землі, що Україною зветься, проходить через усю творчість Лесі Українки. Цей образ, ніби, спонукає українців усвідомлювати себе як націю, якій є за що боротися і є кому вірно служити - своїй Україні. Поет М. Рильський писав: «Коли б треба було окреслити творчість Лесі Українки одним словом, то найвідповідніше слово було б - боротьба». І саме Лесю Українку Іван Франко назвав «чи не єдиним мужчиною в українському письменстві».

Сьогодні не втратили своєї актуальності збірки поезій «На крилах пісень» (1893), «Думи і мрії» (1899), «Відгуки» (1902), поеми «Давня казка» (1893), «Одно слово» (1903), драми «Бояриня» (1913), «Кассандра» (1903-07), «В катакомбах» (1905), «Лісова пісня» (1911), «Тиша морська», «Мрії» та«Як дитиною, бувало…» та інші.

Ім`я Лариси Петрівни Косач-Квітки вписане навічно у золоту книгу української літератури та культури і стоїть в одному ряду з великими Тарасом Шевченком, Григорієм Сковородою, Іваном Франком.


/Files/images/bbloteka/nebesna_sotnya/нб1.jpg

/Files/images/bbloteka/nebesna_sotnya/нб2.jpg

/Files/images/bbloteka/nebesna_sotnya/нб3.jpg


20 лютого згідно із указом Президента України №69/2015 "Про вшанування подвигу учасників революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні" відзначається День Героїв Небесної Сотні. Вшановуючи пам'ять Героїв України, бібліотека Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 підготувала літературну виставку. Учні закладу освіти мали можливість ознайомитись з документальними фактами, фотографіями та спогадами учасників кривавих подій на Майдані.


/Files/images/bbloteka/nebesna_sotnya/нб4.jpg

Книжок багато не буває

Школярам подобаються гарні книги з ілюстраціями, а сучасної дитячої літератури у шкільній бібліотеці, на жаль, бракує. Тож ми дуже радіємо, коли є можливість поповнити художній фонд нашого закладу . Наймолодші школярі проявили активність і турботу про шкільну бібліотеку, не дивлячись на те,що тільки - но вивчили абетку, і завітали до бібліотеки з подарунками!

Дякуємо любі учні!

/Files/images/11/121212.jpg

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Бібліотека Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 пропонує переглянути матеріали книжкової виставки, приуроченої до пам'ятної дати.

На представлених матеріалах учні мали можливість познайомитись із спогадами учасників бойових дій, фактами , документальними фрагментами та фотографіями. До уваги відвідувачів також були представлені статті з газет і книги про війну в Афганістані.

Афганська війна залишила невиліковну рану в душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків.


Протокол вибору підручників для 4 класу

Протокол вибору підручників для 8 класу

Кiлькiсть переглядiв: 82

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.