Підписатися на RSS

ВИХОВНА РОБОТА

Виховна система школи - це цілісна структура, яка сприяє успішній діяльності виховання. Колектив Глухівської ЗОШ І-ІІІ №2 в своїй роботі використовує основні нормативні документи про школу, плідно працює у напрямку:

  • національного та громадянського виховання учнів,
  • формування у них свідомого ставлення до навчання і праці,
  • створення життєдіяльних класних колективів.В сучасних умовах педагогічний коллектив школи підійшов до розуміння того, що лише особистісно-орієнтоване виховання дітей може задовольнити вимоги суспільства. Тому виховною проблемою школи є "Формування конкурентно-спроможної особистості з постійною потребою у самореалізації і самовихованні"

Метою виховання є :
  • розвиток особистості з високою національною і громадянською свідомістю через систему особистісно-орієнтованої освіти;
  • реалізація концепції збереження фізичного та психічного здоров'я дітей в умовах здійснення навчально-виховного процесу;
  • формування в дітей розуміння особистої ролі в розвитку суспільства через

систему учнівського самоврядування. Для досягнення поставленої мети ми спираємось на загальнолюдські цінності, такі як людина, сім'я, Батьківщина, праця, земля, творчість.


За структурою виховна роботу в школі ділиться на чотири ланки: 1. Виховна робота адміністрації школи - діяльність адміністрації, що включає такі функції: організаційна; контролююча (усіх ланок виховної роботи); методична (перевірка матеріалів роботи з педагогічної праці); координуюча (взаємодія школи, сім'ї, суспільства). 2. Робота соціально-педагогічної служби. До неї входять: соціальний педагог, практичний психолог, педагог-організатор, бібліотекар, медична сестра. Завдання цієї служби - вивчення та корекція розвитку особистості учнів в усіх сферах його діяльності; допомога в проведенні виховних заходів. 3. Робота класних керівників. Головне завдання - створення умов для розвитку особистості учня. 4. Робота вчителів та викладачів школи - це:

  • викладання на уроках;
  • заняття в розвиваючих гуртках;
  • виховна робота під час проведення предметних тижнів.

Виховна робота в школі спланована в окремому розділі річного плану. Класними керівниками, класоводами, вихователем ГПД планується робота з класами на І та II семестри. Виховання учнів відбувається як в урочний, так і в позаурочний час . Виховні заходи сплановані за різними напрямками виховання; під час їх проведення використовуються різні форми і методи.

Пріоритетні напрямки виховного процесу:

1. Громадянське виховання;

2. Родинно-сімейне виховання;

3. Військово-патріотичне виховання;

4. Трудове виховання;

5. Художньо-естетичне виховання;

6. Екологічне виховання;

7. Моральне виховання;

8. Формування здорового способу життя;

9. Превентивне виховання;

10. Сприяння творчому розвитку особистості;

11. Розвиток учнівського самоврядування;

12. Використання можливостей рейтингової системи оцінювання учнів у житті школи.

Кiлькiсть переглядiв: 4

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.