Підписатися на RSS

Я люблю тебе, рідна школо!

Я люблю тебе, рідна школо!

http://news.trk.net.ua/content/view/1778/1/

12:12:2013 г.
Я люблю тебе, рідна школо! (рис.1)Глухівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2
Основою сучасного виховного процесу є людина як найвища цінність. Головним завданням школи є формування громадянина – патріота України, створення умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою, виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, формування належних навичок здорового спосбу життя. Виховна робота, яка проводиться педагогічним колективом Глухівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2, спрямована на формування конкурентно-спроможної особистості з постійною потребою у самореалізації та самовихованні. У школі створена виховна система по формуванню всебічно розвиненої особистості.

Для реалізації національно-патріотичного виховання в школі діє музейна кімната, проводяться виховні години та заходи, налагоджена робота волонтерських загонів, приділяється увага екскурсійній діяльності. Так, упродовж останніх трьох років, учнями школи під керівництвом вчителів Васянович Л.Г., Рубан Л.І., Соборової О.М., Майбороди О.В., Матосової А.М. створені проекти, присвячені Героям Радянського Союзу Курлуку Д.М., Кульбаці П.Л., учаснику бойових дій Пєтухову А.А. У минулому році за ініціативи наукового співробітника Національного заповідника «Глухів» Коваленка Ю.О. вперше силами школярів були проведені реставраційні роботи танку, на якому у 1943 році генерал-майор Руднєв в’їхав у Глухів. Учні 9-Б класу разом з педагогом-організатором Соборової О.М. пофарбували танк. Це був найкращий урок з патріотичного виховання. Діти не тільки зробили добру справу, вони доторкнулися до справжньої історії. У мікрорайоні школи проживає 14 ветеранів Великої Вітчизняної війни та учасників бойових дій. За кожним із них закріплені класи. Діти не тільки надають допомогу по господарству, але й спілкуються з ними, Знайомляться з їх життєвим шляхом. Ми з радістю запрошуємо ветеранів до школи на виховні години, уроки мужності.

Вже стало традицією проводити операцію «Братська могила». Учні 9-11 класів доглядають за могилами Героїв Радянського Союзу, які поховані на Вознесенському кладовищі – Жужоми М.І., Кульбаки П.Л., Баришева М.Г. та могилою начальника Глухівського партизанського загону Лициці І.Є. Велика увага приділяється вихованю моральних та людьких якостей. Щороку для вихованців дитячого садочку «Ромашка» та школи № 5 до Дня св.Миколая учні 6-х класів готують виставу. Вже стало доброю традицією до цього свята проводити акцію «Подаруй другу іграшку». Зібрані іграшки ми передаємо в дитячий садочок «Ромашка».

Учні школи не залишаються байдужими до горя інших. Так, у минулому році для лікування онкохворих дітей та дітей з вадами зору було зібрано 1 250 грн. На лікування 6-річної глухівчанки Анастасії Кулик, хворою на ДЦП, учні 7-Б класу (класний керівник Максимович Н.Л.) збирали іграшки, одяг та 300 грн. Навесні 2013 року в соціальних мережах батьки маленького 1,5-річного мешканця Глухова просили допомогти зібрати кошти на лікування в місті Києві. За ініціативи учнівського самоврядування було зібрано 1 тисячу гривень і перераховано на спецрахунок цій родині.

Біда не може бути чужою. І педагоги, і батьки завжди нагадуємо про це наших дітям. Нашою допомоги, підтримки, душевного тепла потребують не тільки люди, яких ми не знаємо. Не залишаємо без уваги і проблеми наших учнів. Упродовж лише останніх двох років трьом учням школи ми надали матеріальної допомоги на суму більше ніж 3тисячі 500 гривень. Діти не залишаються байдужими. Як кажуть, усе нове – добре забуте. І приємно, що повертаються з минулого такі поняття як «милосердя», співчуття до ближнього». 8 листопада в рамках міської благодійної акції «Відродження» в школі відбувся ярмарок-продаж кулінарних виробів, виготовлених школярами власноруч. Отримані кошти в сумі 1 695 гривень були спрямовані на реалізацію проекту будівництва при храмі Трьох Анастасій недільної школи та трапезної для малозабезпечених верств населення.

Упродовж листопада 2013 року в школі проходить традиційна акція «Подаруй другу іграшку», ініціатором якої виступили учні 10-го класу. Ми збираємо одяг, іграшки, книжки, канцтовари для вихованців дитсадка «Ромашка», терцентру та учнів нашої школи. Не пасемо задніх наш колектив і в естетичному вихованні. Наш традиційний шкільний фестиваль художньої самодіяльності «Посмішка», започаткований у 1990 році, не залишає байдужим нікого – до нього готуються не тільки учні та вчителі, а й батьки. Упродовж трьох днів це свято стає головною подією. В актовій залі «ніде яблуку впасти».

Міський фестиваль художньої самодіяльності «Мистецький водограй», участь в якому беруть всі школи Глухова та вихованці ЦДЮТ – це можливість зарекомендувати себе як кращий творчий колектив міста, показати, чому діти навчились упродовж навчального року. Останні три роки лауреатами міського фестивалю обдарованої учнівської молоді «Надія» стали 11-14 кращих номерів художньої самодіяльності нашої школи. І це є результатом роботи вчителів-батьків-учнів. У 2010 році за ініціативи директора школи Васянович Л.Г. та підтримки батьків було започатковано стипендію учням 2-11 класів за навчальні, спортивні досягнення та активну участь у громадському житті школи. Шкільну персональну стипендію отримали 61 учень.
Кiлькiсть переглядiв: 28

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.